top of page

SHELL FİLO PLATFORM 

filo_slider.jpg

Shell FiloPlatform Nedir?

Shell TTS ile entegre çalışan, araçlardaki GPS sayesinde 7 gün 24 saat internet bağlantısı ile bilgisayar, akıllı telefon, tablet üzerinden araçların takip ve kontrol edilmesini sağlayan filo araç takip sistemidir.

Shell FiloPlatform sayesinde araçların hızları, izlemiş oldukları rotalar, duraklama yaptıkları yerler, rölanti süreleri gibi çok sayıda bilgi, haritalar üzerinden anlık ve geçmişe dönük olarak izlenerek raporlanabilir. Sunduğı yakıt entegrasyonu sayesinde araç bazlı yakıt tüketimleri analiz edilebilir.

Shell FiloPlatform Premium paketinde ise sürücü davranışlarına göre puanlama sistemi yapılmaktadır. Böylece, Shell FiloPlatform Premium’un sunduğu Entegre Sürüş Güvenliği Sistemi ile şirketlere araçların nerede olduğu bilgisinin ötesinde, sürücü davranışlarını ölçme ve araçların nasıl kullanıldığı konusunda bilgi alma imkanı sunmaktadır.

Shell FiloPlatform Premium ürünü ile sürücü davranışlarını takip edebildiğiniz için filonuzdaki kaza sayısının azalmasını sağlar; böylece araçların servis ve onarım, kasko ve trafik sigortası gibi maliyetlerinin azalmasına yardımcı olur.

filolara yakıt tasarrufu imkanıyla birlikte firmaların araçlarının toplam sahip olma maliyetini ve masraflarını azaltıyor.

Sektördeki araç takip sistemi fiyatlandırmasından farklı olarak, firmalar operasyonel önceliklerine ve ihtiyaçlarına uygun içerikleri göre kendilerine uygun paketi seçilebilmektedir. Shell FiloPlatform ‘un sunduğu filo araç takip sistemi ile filoların büyüklüğü fark etmeksizin, toplam filo maliyetlerinin yönetilmesine yardım eder, güvenli sürüşü destekler ve tasarruf fırsatları sunar.

Shell FiloPlatform’un Faydaları Nelerdir?

Sürücü performansı doğrudan filo performansını etkiler. İyi eğitilmiş ve teknoloji ile desteklenen sürücülerden oluşan bir ekip, firmanın ana faaliyetlerinin sürdürülmesinde kritik bir rol oynar. Shell FiloPlatform, sürücü performansını analiz ederek sürüş alışkanlıklarını değiştirmeyi amaçlar ve böylece sürücülerde güvenli ve verimli seyahat kültürü oluşturur.

Aynı zamanda işletmelerin veya filo yöneticilerinin filo araç takibinde ihtiyaç duyduğu tüm verileri ve çözümleri tek bir çatı altında toplayarak sunduğu kullanıcı dostu portal sayesinde filo yönetimini kolaylaştırır.

Shell FiloPlatform’un sunduğu filo araç takip sisteminin özellikleri nelerdir?

Shell FiloPlatform’un sunduğu teknoloji sayesinde hem hızlanma, yavaşlama, yol tutuşu, şerit değiştirme, viraj alma gibi sürüş aksiyonları hem de araçların izlemiş olduğu rotalar takip edilerek çok sayıda bilgi, haritalar üzerinden anlık veya geçmişe dönük olarak izlenebilir ve raporlanabilir.

Sürücü manevralarını ölçen gelişmiş yazılımlar sayesinde kaza riski oluşturan ve yakıt tüketimini artıran sürüş ihlallerini anında tespit ederek zamanında ve doğru aksiyonların alınmasına yardımcı olur. Sürücü alışkanlıklarının değişmesiyle güvenli ve verimli seyahat kültürü oluşturur.

Shell FiloPlatform’un sektördeki araç takip sistemlerinden farklı olarak sağladığı yakıt entegrasyon özelliği sayesinde araç bazlı yakıt tüketimleri de analiz edilebilir.

Ek olarak firmalar, özel olarak araçların bakım, servis, onarım gibi faaliyetleri de takip edilebilir. Böylece filo araçlarının ömrünü uzatarak bakım ve kullanım maliyetlerinden ekstra tasarruf sağlayabilir.

bottom of page